Hakkımda

2001 yılında sermayem ve kodlama becerilerim olmadan bir web sitesi tasarım işi kurduğumda üniversitedeydim. O günden bugüne farklı sektörlerde farklı işler yaptım ve beni ben yapan birçok şey öğrendim. Ödüllü iki dijital reklam ajansının (Krombera & Kroppa) kurucusu ve yöneticisi olarak Nike, Burger King, Vodafone, Netflix, Intel, KPMG, Emaar, P&G, Coca-Cola, Unilever, Ikea, Danone, Nestle Waters gibi sektörünün lideri markalarla çalıştım. Bu markarla çalışırken binlerce yaratıcı fikir buldum, anlattım ve daha iyilerini üreten yetenekli ekipler yönettim. Pazarlama, marka ve strateji tavsiyelerimi dinleyen küçük büyük tüm markalar ciddi kazançlar elde etti. Milyonlarca dolarlık dijital reklam kampanyalarını ekibimle birlikte inşa ettik, satışa çevirdik. Bugün hala Kroppa çatısı altında markalarıma değer katma, etki yaratma motivasyonu ile yataktan kalkıyorum. Ajans Başkanı olarak şirket içinde farklı sorumluluklarım olsa da pratikte sorun çözücü bir generalistim. İşimin bir parçası olarak tonlarca marka, pazarlama ve reklam problemi ile karşılaştım. Bu problemlere yaratıcı çözümler ürettim.

Hep meraklı birisiydim. Sürekli okuyan, araştıran, kurcalayan, deneyen oldum. Farklı alanlarda bolca bilgi topladım ve bunları işleyerek fikirlere dönüştürdüm. Öğrendiklerimle ilgili makaleler, podcast'ler, videolar ve haber bültenleri yayınladım.

42 yaşımda yeni bir sayfa açmaya, öğrendiklerimi, tecrübelerimi kendi üslubumla anlatmaya karar verdim. Buraksu.com pazarlama, marka ve kültürel değişim başlığında düzenli yazı yazdığım bir platform oldu benim için. Bağımsız bir içerik üreticisi olarak düzenli bir şekilde yazmaya çalışıyorum.

Kroppa ekibi

Satış ve pazarlama alanındaki onlarca yıllık deneyimimin katkılarıyla, her tür ürün ve hizmet için geçerli olabilecek temellerini dijitalden alan bir markalaşma modeli üzerinde çalışıyorum: "FrameWork." Yazılarımın bir kısmı direk bu model üzerine yol gösterici içerikler.

Ek olarak, bir girişimci olarak sıfırdan bir şirket kurmanın ve onu kârlı bir şirket haline getirmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bu gördüğüm bir tespit değil. Kendimin de yaşadığı bir deneyim. Her girişimin yardıma ihtiyacı var. Şaşırtıcı bir şekilde çoğu zaman ihtiyaç duydukları yardım pazarlama alanında. Ne yazık ki, harika yazılımcıların geliştirdiği ancak pazarlama ve ürün satışı hakkında fikri olmadığı için başarısız olmuş harika ürünler biliyorum. Bir çoğu ile birlikte çalışma fırsatı yakaladım. Onlara pazarlama stratejisi ve uygulaması, yaratıcı kampanyalar, reklam, prodüksiyon ve performans pazarlaması konularında destek oldum. Birlikte harika ürünler ve hizmetler sattık; yeni işletmeler ve istihdam yarattık. Hâlâ girişimcilere ve pazarlama profesyonelleri ile tecrübelerimi paylaşıyorum. Beni Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Özetleyecek olursam, ben bir pazarlama ve marka stratejistiyim. Dünyaya pazarlama perspektifinden bakıyorum. Günlük hayattan sorular buluyorum ve bunları pazarlama çözümleriyle yanıtlamaya çalışıyorum. Benzersiz pazarlama ve markalaşma ipuçları, fikirler ve iç görüler için beni takip edebilirsiniz.

Her yeni yazıyı posta kutunda bulmak ister misin? Hemen kayıt ol!

Subscribe to Buraksu.com

Profesyoneller için her hafta pazarlama, strateji, dijital dönüşüm ve teknoloji yazıyorum. #Marketing #Strategy #Technology #AI #Branding #FRAMEWORK

People

🧠 Marketing Strategist & AI Advocate @Kroppadigital 🎯 Crafting cutting-edge strategies for #marketers ✍️ Dive into http://marketingmindset.org #PostmodernMarketing